Hasičák

Musí být dle § 10 odst. 5 vyhlášky označeny všechny výtahy, tedy i ty které byly navrženy před nabytím účinnosti vyhlášky, bezpečnostním značením?

Musí být dle § 10 odst. 5 vyhlášky označeny všechny výtahy, tedy i ty které byly navrženy před nabytím účinnosti vyhlášky, bezpečnostním značením?

Ustanovení § 10 odst. 5 vyhlášky platí pro projektování nových staveb. Je však třeba upozornit, že požadavek označení evakuačního výtahu se týká i staveb, které byly projektovány podle dosavadní právní úpravy, tj. vyhlášky č. 137/1998 Sb., o obecných technických požadavcích na výstavbu, ve znění vyhlášky č. 499/2006 Sb. V ustanovení § 39 odst. 3 se tato vyhláška odvolává na normové požadavky; v daném případě se jedná o normu ČSN 27 4014 Bezpečnostní předpisy pro konstrukci a montáž výtahů-Zvláštní úpravy výtahů určených pro dopravu osob nebo osob a nákladů – Evakuační výtahy; únor 2007.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Ustanovení § 10 odst. 5 vyhlášky platí pro projektování nových staveb. Je však třeba upozornit, že požadavek označení evakuačního výtahu se týká i staveb, které byly projektovány podle dosavadní právní úpravy, tj. vyhlášky č. 137/1998 Sb., o obecných technických požadavcích na výstavbu, ve znění vyhlášky č. 499/2006 Sb. V ustanovení § 39 odst. 3 se tato vyhláška odvolává na normové požadavky; v daném případě se jedná o normu ČSN 27 4014 Bezpečnostní předpisy pro konstrukci a montáž výtahů-Zvláštní úpravy výtahů určených pro dopravu osob nebo osob a nákladů – Evakuační výtahy; únor 2007.
Author Rating
41star1star1star1stargray

Napsat komentář