Hasičák

požární bezpečnost staveb

Musí být dle § 10 odst. 5 vyhlášky označeny všechny výtahy, tedy i ty které byly navrženy před nabytím účinnosti vyhlášky, bezpečnostním značením?

Ustanovení § 10 odst. 5 vyhlášky platí pro projektování nových staveb. Je však třeba upozornit, že požadavek označení evakuačního výtahu se týká i staveb, které byly projektovány podle dosavadní právní úpravy, tj. vyhlášky č. 137/1998 Sb., o obecných technických požadavcích na výstavbu, ve znění vyhlášky č. 499/2006 Sb. V ustanovení §…

Dotazy k vyhlášce 23/2008 § 9 – technická zařízení

V ustanovení § 9 odst. 1 vyhlášky č. 23/2008 Sb. jsou stanoveny požadavky pro navržení elektrického zařízení tak, aby při požáru byla zajištěna dodávka elektrické energie tohoto zařízení podle podmínek stanovených českými technickými normami uvedenými v příloze č. 1 a dále, že druhy a vlastnosti volně vedených vodičů a kabelů zajišťujících funkčnost…

Ve vyhlášce č. 23/2008 Sb. je uvedeno, že u rodinného domu do plochy požárního úseku 600 m2 je garáž součástí tohoto požárního úseku. V ČSN 73 0804 je uvedeno, že garáž musí tvořit samostatný požární úsek. Mám se řídit ustanovením vyhlášky i když je v rozporu s ČSN?

Pokud došlo k pravomocnému rozhodnutí pro umístění stavby garáže nebo vydání územního souhlasu podle zákona č. 183/2006 Sb., o územním řízení a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů před dnem nabytí účinnosti vyhlášky č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb nebo k vydání souhlasného stanoviska k projektové dokumentaci podle zákona…